online ISSN 2415-3176
print ISSN 1609-6371
logoExperimental and Clinical Physiology and Biochemistry
  • 6 of 6
Up
ECPB 2020, 91(3): 36–37
Memorable dates

Світлої пам’яті Олексія Григоровича Мисаковця

Редколегія журналу «Експериментальна та клінічна фізіологія і біохімія», друзі, колеги, учні
Abstract

1 вересня 2020 року науково-педагогічну спільноту глибоко вразила сумна звістка про раптовий відхід у Вічність нашого колеги, талановитого фізіолога, вченого і педагога, великого патріота України, світлої, доброї і порядної людини, відповідального редактора журналу «Експериментальна та клінічна фізіологія і біохімія», кандидата біологічних наук, доцента Олексія Григоровича Мисаковця.

Народився Олексій Григорович 4 жовтня 1955 року в Комарно Городоцького р-ну Львівської області (на той час Рудківського р-ну Дрогобицької обл.), стародавньому галицькому містечку, де за всіх часів домінували незламний український дух, традиції та патріотизм, що великою мірою і сформувало його як особистість і людину, залюблену в рідний край, історію та культуру. Національні традиції були тими непохитними цінностями, які з дитинства культивували батьки, Григорій Семенович та Софія Миколаївна, у гостинній домівці яких завжди шанували українську мову та пісню, звідтіля на Cвята тихенько долинала журлива упівська коляда. Олексій Григорович із сестрою Галиною виростали у гармонійній, люблячій родині, де панували турбота та взаємна підтримка.

Змалку виявляв допитливість і жваве зацікавлення до всього, що оточувало, намагаючись пізнати невідоме. Ще юним школярем, спраглий пошуку і знань, «виконував досліди» на жабах. Наука була його покликанням і стала справою всього життя. Спочатку мріяв стати лікарем, та через певні життєві обставини, у 1975 р. вступив на біологічний факультет Франкового університету і одразу ж поринув у науку, дорогу в яку визначило знайомство з відомим українським ученим, професором Михайлом Федоровичем Тимочком, якого вважав другим батьком.

Після закінчення університету (у 1980 р.) якийсь час працював в Інституті біології тварин, а відтак ще кілька років – у ЦНДЛ Львівського медичного інституту та, врешті-решт, від 1988 року, після успішного захисту кандидатської дисертації («Роль інтенсивності і спряженості процесів окиснення та відновлення в підтримці натрієвого та калієвого гомеостазу». Львів, 1987 р.), назавжди пов’язав своє життя з кафедрою нормальної фізіології нашої Alma Mater.

Від 2015 до 2016 рр. виконував обов’язки завідувача кафедри нормальної фізіології. Педагогічну діяльність доцент О.Г. Мисаковець поєднував з активною науковою та громадською роботою. Олексій Григорович Мисаковець був відповідальним редактором журналу «Експериментальна та клінічна фізіологія і біохімія», секретарем Львівської філії Українського фізіологічного товариства. Від 2012 до 2020 рр. – член спеціалізованої вченої ради К 35.051.14 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальностями «Біофізика», «Біохімія», «Фізіологія людини і тварин». Автор та співавтор понад 185 наукових праць, співавтор 4 підручників, 8 посібників, 2 авторських свідоцтв, 7 патентів.

Олексій Григорович був багатогранною й обдарованою особистістю, надзвичайно небайдужою людиною, справжнім патріотом України, який щиро вболівав за її долю. Дуже любив свою малу Батьківщину – рідне містечко Комарно, історію якого багато років досліджував і про яке мріяв написати книгу, яка, на жаль, так і залишилася незавершеною. У рідному краї його навіть вважали радше істориком, аніж біологом.

Олексій Григорович був зразковим сім’янином – надійним чоловіком для дружини Лесі й чудовим батьком для синів Остапа та Дем’яна, якими пишався й успіхами яких дуже тішився. Був надійним другом і порадником, виваженою, толерантною людиною, чудовим педагогом, якого любили й шанували студенти.

Олексій Григорович зробив багато добрих справ, про які завжди пам’ятатимуть, і мав ще дуже багато планів, ідей та задумів, які тепер уже намагатимуться гідно продовжувати його колеги та учні, з якими він завжди щедро ділився своїми знаннями та досвідом.

Keywords: -

Full text: PDF (Ukr) 265K


Програмування - Roman.im